Военното крило на Хамас  е подготвяло атаката от 7 октомври

...
Военното крило на Хамас  е подготвяло атаката от 7 октомври
Коментари Харесай

Ню Йорк таймс: Хамас се надявала да нападне Израел заедно с Иран и Хизбула

Военното крило на " Хамас "   е подготвяло офанзивата от 7 октомври 2023 най-малко от януари 2022. От " Хамас " са се надявали да атакуван Израел съвмесстно с Иран и " Хизбула ". Това оповестява

Иранците обаче са изразявали кардинална поддръжка и желали повече време. В последна сметка " Хамас " решила да нападна независимо, с цел да спре помиряването на Израел с Арабския свят и да изпревари влизането в приложимост на ново израелско оръжие в края на 2023.

През тези две години на подготовка Хамас е полагала специфични старания да прикрие подготовката си, с цел да гване Израел неопитен, което се и случи.

Продължилата цяла година атака на Израел в Газа, почнала в отговор на невижданото кръвопролитно нахлуване на " Хамас " на 7 октомври 2023 година, докара до гибелта на десетки хиляди палестинци и аргументи големи опустошения в обсадения крайбрежен анклав.   Убитите в Израел: Около 1200 души
Ето някой цифри:
Взетите за заложници в Газа: 251

Живите заложници в Газа: 66, в това число двама, хванати преди 7 октомври.

Смятаните за починали заложници в Газа: 35, в това число двама, хванати преди 7 октомври.

Убитите палестинци в Газа: над 41 000 души.

Ранените палестинци в Газа: Над 96 000 души.

Палестинските бойци, които израелските военни настояват, че са умъртвили: Над 17 000.

Израелските военнослужещи, убити от 7 октомври насам: над 720.

Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР